Barcode: 6224009414772
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 483.0 kcal |
| Fat | 38.0 g |
| of which saturated | 17.0 g |
| Carbohydrates | 50.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 28.0 g |
| Salt | 3.8 g |
Ingredients
Buffalo - cow pasteurized milk, starter culture, salt, rennet
Related Products in Dairies
Colby Jack
Kraft
E NOVA 4
Applewood, Smoke Flavored Cheddar Cheese
Norseland Inc
D NOVA 4
Face rock creamery, aged cheddar cheese
Face Rock Creamery
D NOVA 3
Primo taglio, muenster cheese
Primo Taglio
D NOVA 4
Meijer, king's choice, danish blue cheese
Meijer
E NOVA 3
3 Month Manchego Pc Cheese
Gran Valle
D NOVA 3
Gorgonzola au mascarpone
Boucherie André
D NOVA 3
Comte French Gruyere Cheese
3 Comtois
D NOVA 3
Fontina Cheese
Trader Joe’s
D NOVA 3
Grana Padano Cheese
Il Giardino
NOVA 3
Salemville, smokehaus blue cheese
Salemville
D NOVA 3
Facerock creamery, vampire slayer premium handmade cheese, garlic cheddar
Facerock Creamery
D NOVA 3