Barcode: 0830000165245
Natural selection, dana, 100% juice, orange
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 1
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 46.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 11.3 g |
| of which sugars | 10.8 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Orange juice and vitamin c.
Recipes with Similar Ingredients
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Olio Aromatizzato - Aglio e Peperoncino
MONINI
NOVA 4
Riso
Masseria Fornara
B NOVA 1
Freselle integrali
Retail Food System
C NOVA 3
Capperi
Karma, La palma
D NOVA 3
Antipasto
Esselunga
D NOVA 4
La farinata della spezia
Zanini
C NOVA 3
Focaccine all'olio di riso
Il buon pane, PanEt
E NOVA 3
Olive nere denocciolate
Polli
C NOVA 3
Olive nere snocciolate in salamoia
Inpa, Sovena
D NOVA 3
Carciofini alla Contadina
Polli
C NOVA 3
Pane a fette segale e semi di Girasole
Panet
A NOVA 3
Peperoni in agrodolce
Esselunga
C NOVA 3