Barcode: 0714444002048
Natural Sesame Seeds
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 523.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 7.0 g |
| Carbohydrates | 21.1 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 10.5 g |
| Proteins | 5.3 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Natural sesame seeds.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Petits Pois Fins
d'aucy
A NOVA 4
Pain grillé fibres +
heudebert
C NOVA 4
530g COEURS DE CELERIS D AUCY
D'aucy
C NOVA 3
Tomates pelées d'aucy 235g
D'aucy
A NOVA 3
Petits pois et carottes
D'aucy
A NOVA 4
Petits pois extra fins d'aucy 560g
D'aucy
A NOVA 3
Endives d'aucy 530g
D'aucy
A NOVA 3
510g GARNITURE DE LEGUMES D AUCY
D'aucy
A NOVA 3
Pommes de terre
d'aucy
B NOVA 3
Haricots verts très fins d'aucy 440g
D'aucy
A NOVA 3
Petits pois extra fins et carottes d'aucy 530g
D'aucy
A NOVA 3
Épinards Hachés
d'aucy
A NOVA 3