Barcode: 9320443000049
Natural Set Yoghurt
Processing
NOVA 1
Labels
australian made
Categories
Available in
australia
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 66.0 kcal |
| Fat | 4.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 4.3 g |
| of which sugars | 1.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.5 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Milk, Live Yoghurt with Acidophilus
Related Products in Dairies
Unsalted Butter
Lewis Road Creamery
E NOVA 2
Plain organic dairy-free coconut yogurt alternative
Harmless harvest
A NOVA 3
Orangic dairy-free coconut yogurt
Harmless Harvest
C NOVA 4
New Zealand Salted Butter
E NOVA 2
Coffee strained whole milk yogurt
A NOVA 4
Vanilla icelandic cream skyr strained lowfat yogurt
B NOVA 4
yogurt pouch
siggi's
B NOVA 4
Harmless harvest stawbery vegan per website
C NOVA 4
Key Lime Simple Ingredient Skyr
Siggi's
A NOVA 4
Blueberry icelandic cream-skyr strained lowfat yogurt
B NOVA 4
plant-based coconut blend mixed berries
siggi's
B NOVA 4
Mixed berries strained lowfat yogurt
A NOVA 4