Barcode: 9310036064930
natural set yogurt
by Pauls
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 4
Labels
low or no fat
low fat
halal
no added sugar
Categories
Available in
singapore
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 57.0 kcal |
| Fat | 1.6 g |
| of which saturated | 0.9 g |
| Carbohydrates | 6.5 g |
| of which sugars | 5.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 4.1 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
_Milk_ Solids, Stabiliser (E440), Mixed Live Culture (Streptococcus thermophius, Bifidobacterium lactis, Lactobacillus acidophilus)
Additives
e440
Related Products in Dairies
Monterey jack cheese with jalapeno peppers
D NOVA 3
First street sliced muenster cheese
First Street
D NOVA 4
Monterey jack cheese, monterey jack
D NOVA 3
Colby & monterey jack cheese, colby & monterey jack
D NOVA 3
First street extra creamy dairy whipped topping
D NOVA 4
First street original grade a dairy whipped topping
First Street
D NOVA 4
Cheese sauce
D NOVA 4
First street mild cheddar fancy
First Street
D NOVA 3
Low-moisture part-skim mozzarella cheese, mozzarella
D NOVA 3
Evaporated milk
E NOVA 4
Evaporated milk
E NOVA 4
Sweetened condensed milk
E NOVA 3