Barcode: 0070153201210
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 429.0 kcal |
| Fat | 35.7 g |
| of which saturated | 21.4 g |
| Carbohydrates | 3.6 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 25.0 g |
| Salt | 1.7 g |
Ingredients
Cultured milk, salt, enzymes.
Related Products in Dairies
Sour Cream
Daisy Brand
D NOVA 1
Sour Cream
Daisy
D NOVA 1
Sour Cream
Daisy
D NOVA 1
Yoder's, rainbow parfait dessert
Yoder's
C NOVA 4
Light sour cream, light
Daisy
D NOVA 1
Sour cream
Daisy
D NOVA 1
Super premium milk
E NOVA 4
Sour Cream
Daisy
D NOVA 1
4% Cottage Cheese
Daisy
C NOVA 3
Cottage cheese
Daisy
C NOVA 3
Oakhurst, Lowfat Cottage Cheese
Oakhurst Dairy
B NOVA 4
Sour Cream
Daisy
B NOVA 1