Barcode: 0085239011195
Natural sharp cheddar cheese, sharp cheddar
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 393.0 kcal |
| Fat | 32.1 g |
| of which saturated | 17.9 g |
| Carbohydrates | 3.6 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 21.4 g |
| Salt | 1.6 g |
Ingredients
Pasteurized milk, cheese culture, salt, enzymes (microbial), annatto (vegetable color).
Additives
e160b
Related Products in Dairies
South beach diet, protein fit with greek yogurt coating, vanilla caramel, vanilla caramel
Sbd Holdings Group Corp.
D NOVA 4
Greek yogurt
Philos
A NOVA 1
Philos, greek yogurt, blueberry
Philos
A NOVA 4
Numoo, Pistachio Nut Milk
Harvest Beverage Group
D NOVA 3
Greek non-fat yogurt with strawberry on the bottom
Philos
A NOVA 4
Philos, greek yogurt, original, strawberry on the bottom, original
Philos
A NOVA 4
Naturally greek yogurt, blueberry
Philos
A NOVA 4
Greek yogurt
A NOVA 4
Greek yogurt
Philos
A NOVA 4
Greek Yogurt, Peach On The Bottom
Philos
A NOVA 4
Local grass pastured a2 guernsey 2% milk
C NOVA 1
Greek yogurt
Philos Greek Yogurt
A NOVA 4