Barcode: 0063100284633
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 120.0 kcal |
| Fat | 5.0 g |
| of which saturated | 2.0 g |
| Carbohydrates | 1.0 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | — |
| Proteins | 18.0 g |
| Salt | 2.1 g |
Ingredients
pork, water, sea salt, cultured celery extract, vinegar, cane sugar, spice, smoke
Related Products in Meats And Their Products
Mushroom & Chicken Risotto
Weight Watchers
D NOVA 4
Cocktail Sausages
Tesco
D NOVA 4
Classic La Reine Prosciutto Cotto Ham & Mushroom Pizza
Pizza Express
C NOVA 4
Turkey Meatballs
F&E
A NOVA 4
British Wilsthire Cured Back Bacon
Tesco Finest
E NOVA 3
8 CUMBERLAND PORK SAUSAGES BRITISH PORK BRITISH PO
Tesco
D
12 nuggets de poulet
iglo
B NOVA 4
Bratwurst
Fresh & Easy Llc
E NOVA 4
British Dry Cured Streaky Bacon 16 Rashers
TESCO finest
E NOVA 3
2 Cordons Bleus
Iglo
D NOVA 4
COOKED HAM with added water JUST ESSENTIALS by ASD
Asda
E NOVA 4
Roast Chicken Breast Fillets
Asda
A NOVA 4