Barcode: 0704051701717
Natural Smoked Pulled Pork
by Curly's
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 179.0 kcal |
| Fat | 5.0 g |
| of which saturated | 1.8 g |
| Carbohydrates | 17.1 g |
| of which sugars | 15.0 g |
| Fiber | 0.7 g |
| Proteins | 15.0 g |
| Salt | 1.7 g |
Ingredients
Pork, water, sea salt, bbq sauce (sugar, apple cider vinegar, tomato paste, water, cultured dextrose [with natural flavor], sea salt, corn starch, molasses, natural hickory smoke flavor, lemon juice concentrate, soybean oil, spices, paprika, caramel color, garlic powder, onion powder).
Additives
e150c
Related Products in Meals
Katův Šleh z vepřového masa, rýže
Apetit,Orkla
C NOVA 4
Švestkové ovocné knedlíky
Václav Nedvěd
C NOVA 3
Svíčková na smetaně s houskovým knedlíkem
KM-Produkt
C NOVA 4
Ravioli s uzeným tofu
Kalma
C NOVA 3
Svíčková na smetaně
Karlova koruna
C NOVA 4
Pelmeni s hovädzím a bravčovým mäsom
Povar
D NOVA 4
Vepřová plec na houbách s rýží
apetit,Orkla
B NOVA 3
Hovězí guláš s houskovým knedlíkem
KM-Produkt
C NOVA 4
Vepřové výpečky, špenát, špecle
apetit,Orkla
C NOVA 4
Chicken Soup with Vegetables
Expres Menu
C NOVA 3
Salát César
Jihočeská ZELENINA
B NOVA 4
Knedlíčková polévka
Karlova koruna
C NOVA 4