Barcode: 0062639362799
Natural Smooth Peanut Butter
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
low or no salt
kosher
kosher check
no added salt
no added sugar
Categories
Available in
canada
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 600.0 kcal |
| Fat | 46.7 g |
| of which saturated | 6.7 g |
| Carbohydrates | 26.7 g |
| of which sugars | 6.7 g |
| Fiber | 6.7 g |
| Proteins | 26.7 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Dry roasted peanuts.
Allergens
peanuts
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Mariage Freres Earl Grey Imperial 30 Cotton Muslin Tea Bags
Mariage Frères
B NOVA 4
Macaroni coupés
Tous les jours
B NOVA 1
French Tea Time
Mariage Frères
C NOVA 4
Cacahuètes cuites
Exostar
D NOVA 1
Hoummous
Andreas Mavzommatis
B NOVA 3
Pita libanaise traditionnelle
Mavrommatis
A NOVA 3
Pita pain libanais complet
Mavrommatis
A NOVA 3
The
Mariage Freres
C
Tokyo Breakfast Tea
Mariage Freres
B NOVA 4
Pasta Zizi
B NOVA 1
Jus multifruits à base de jus et de purées de fruits concentrés
TLJ, Tous les jours
C NOVA 1
Spaghetti
Tous les jours
B NOVA 1