Barcode: 0075172071646
Natural Soft Licorice
by Panda
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 3
Labels
vegetarian
no gmos
no preservatives
vegan
non gmo project
k v
vegetalien
vegetarien
Categories
Available in
canada, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 300.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 72.5 g |
| of which sugars | 50.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 2.5 g |
| Salt | 0.6 g |
Ingredients
lngrédients : mélasse de table, farine de blé, mélasse de cuisine, extrait de réglisse, huile d'anis.
Related Products in Snacks
Nachos redondos
Leng
C NOVA 4
Morro frito
Aldi
E
Tablette de chocolat amande
Château
E NOVA 4
Palomitas con sabor a mantequilla
Aldi
D NOVA 4
Tortilla maíz
GutBio
C NOVA 3
Hierbas
Sulá
B NOVA 4
Chocolate para repostería
Château
E
Chocolate negro extrafino con avellanas enteras
Chateau
E NOVA 4
Cocktail frito
E NOVA 4
Chocolate caremelo
Château
E NOVA 4
Milk chocolate
Maurinus
E NOVA 4
Avena digestive
Aurada
E NOVA 4