Barcode: 0075172079734
Natural Soft Licorice Bears
by Panda
Labels
vegetarian
no gmos
vegan
non gmo project
Categories
Available in
france, netherlands, united kingdom, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 327.0 kcal |
| Fat | 0.4 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 76.0 g |
| of which sugars | 49.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.7 g |
| Salt | 0.6 g |
Ingredients
Rietsuikermelassestroop, tarwebloem, zoethoutwortelextract, natuurlijk aroma (anijsolie)
Allergens
gluten
Related Products in Snacks
Chocolat noir dégustation 85% cacao bio
Bio Village,Marque Repère
D NOVA 3
Madeleines pépites de chocolat
Bio Village
E NOVA 4
Mini gâteaux pépites de chocolat
Bio Village, Marque Repère
E NOVA 4
Pépites de chocolat
Bio Village, Leclerc
E NOVA 4
Barre Cœur de lait
Bio Village
E NOVA 4
Oursons
Bio Village, Marque Repère
E NOVA 4
Mini Lunettes goût fraise
Bio Village
E NOVA 4
Tartelettes chocolat noir
Bio Village, Marque Repère
E NOVA 4
Gouters fourres cacaotes
Bio Village
E NOVA 4
Coeur fondant
Bio Village, Marque Repère
E NOVA 3
Biscuits fourrage cacaoté
Bio Village, Marque Repère
E NOVA 4
Snack bio lentilles
Bio Village, Marque Repère
D NOVA 3