Barcode: 0898999006086
Natural Sport Drink
by Vita Coco
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 21.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 5.1 g |
| of which sugars | 4.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Coconut water, filtered water, sugar, natural flavor, citric acid, sea salt, fruit and vegetable juices (for color).
Additives
e330
Related Products in Beverages
Bolero yelow grappefruit
Bolero
B NOVA 4
Kefir
Planika
B NOVA 3
Bolero Guarana
Bolero
C NOVA 4
Bolero Cola-cerise
Bolero
NOVA 4
Dana
DANA
E
Zlatorog lager
Lasko, Laško
NOVA 3
Ora original
ora
E NOVA 4
Laško MALT LIMONA • LEMON
Laško,LAŠKO MALT
NOVA 4
LAŠKO MALT HRUŠKA • PEAR
Laško, LAŠKO MALT, LAŠKO
NOVA 4
Айрян
Верея
C NOVA 3
Boléro
Bolero
C NOVA 4
Hugo
Hugo, Radgonske Gorice