Barcode: 0858129004245
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 10.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 3.2 g |
| of which sugars | 2.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Pure water, pure cane sugar, erythritol (natural sweetener), natural flavors, calcium lactate, citric acid, sea salt, sodium citrate monopotassium phosphate stevia extract (rebaudioside a), niacin (vitamin b3), monk fruit extract, zinc lactate, pantothenic acid (vitamin b5), goji extract vitamin b6 and vitamin b12.
Additives
e327
e330
e968
Related Products in Beverages
Ginger beer
C NOVA 4
Organic Ginger Beer
Belvoir, Belvoir Fruit Farms
E NOVA 3
Boisson Gazeuse Au Citron Et à La Citronelle
Belvoir, Belvoir fruit farms
E NOVA 3
Bottlegreen Crisp Apple Sparkling 275ML
Bottlegreen
D NOVA 4
Freshly Squeezed Lemonade
Belvoir
D NOVA 3
Bottle Green Sparkling Ginger & Lemongrass
Bottle Green Drinks
D NOVA 4
Farms Organic Ginger Cordial
Belvoir fruit farms
C NOVA 3
Farms Organic Elderflower Pressé
Belvoir Fruit Farms
E
Farms Organic Ginger Beer
Belvoir
D NOVA 3
Draught Stout
Guinness
NOVA 3
Festive Edition Spiced Ginger Punch
Belvoir Farm
E NOVA 1
Super cosy drinking chocolate
Clipper
NOVA 3