Barcode: 0879826015204
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 20.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.5 g |
| Carbohydrates | 3.0 g |
| of which sugars | 3.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sugar, Palm Kernel And Palm Oil, Corn Starch, Sunflower Lecithin (An Emulsifier), Maltodextrin, Carnauba Wax And Cellulose Gum.
Additives
e322
e322i
e466
e903
Related Products in Cooking Helpers
Cacau magro em pó
Imperial
B NOVA 1
Instant Desserts golden buttersoch
Gregg's
NOVA 4
Ferments yaourts aromatisés
Lagrange
E NOVA 4
Pie filling or topping
Great Value
A NOVA 4
Marie go round
Sunder
NOVA 4
Lemon cake citron
Alsa
NOVA 4
Gelatina tropical
Royal
NOVA 4 Eco-Score B
Cookies
Pillsbury
E NOVA 4
Chocolat Noir Pépites
Vahiné
E NOVA 4 Eco-Score E
Kornbrød
LANTMANNEN CEREALIA AS
NOVA 4
Flan caramel
Dawa
C NOVA 4
Bread crumbs
goya
D NOVA 4