Barcode: 5013635410125
Natural Strength Lime Juice
by KTC
Processing
NOVA 3
Environment
Eco-Score D
Categories
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 36.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 8.6 g |
| of which sugars | 8.6 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.2 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Lime juice (from concentrate) (99.965%), Preservative: Potassium Metabisulphite (E224)(contains: Sulphites).
Allergens
sulphur dioxide and sulphites
Additives
e224
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Frozen - Young Coconut Juice
AROY-D
D NOVA 3
Lait de coco
Royal Thai
E NOVA 1
Lait de coco
Aroy-D
E NOVA 4
Aroy-D, Coconut Milk
Aroy-D
E NOVA 1
Coconut Water
Foco, Thai Agri Foods Co. Ltd.
B NOVA 1
Soursop juice drink
Foco
E NOVA 4
Coconut Juice
Foco, Thai Agri Foods Co. Ltd.
D NOVA 3
Coconut juice
Foco
D
Guava drink
Foco
E NOVA 4
Mangonektar
Panchy, Thai Agri Foods
E NOVA 3
crème de coco Kokos
Savoy
E NOVA 4
Roasted Coconut Juice
Foco, Thai Agri Foods Co. Ltd.
D