Barcode: 0035826091185
Natural String Cheese, Mozzarella
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 286.0 kcal |
| Fat | 21.4 g |
| of which saturated | 12.5 g |
| Carbohydrates | 3.6 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 25.0 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
Pasteurized part-skim milk, cheese culture, salt, enzymes.
Related Products in Dairies
Grated Parmesan Cheese
A NOVA 4
Grilled cheese melts slices
E NOVA 4
Colby jack natural cheese
D NOVA 4
Mild cheddar natural cheese
D NOVA 4
Medium cheddar natural cheese
D NOVA 4
Colby Jack Natural Cheese
SE Grocers
D NOVA 4
Extra sharp cheddar chunk natural cheese
D NOVA 4
Medium cheddar natural cheese
D NOVA 4
Crumbled blue natural cheese
E NOVA 3
Medium cheddar natural cheese
D NOVA 4
Colby natural cheese
D NOVA 4
Crumbled gorgonzola natural cheese
E NOVA 3