Barcode: 0076301722118
Natural Style Apple Juice
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 1
Labels
no gluten
no gmos
non gmo project
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 45.8 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 11.3 g |
| of which sugars | 10.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
100% apple juice (filtered water sufficient to reconstitute apple juice concentrate), ascorbic acid (vitamin c).
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Spaghettis
Bio Village, Marque Repère
B NOVA 1
Huile d'Olive Vierge Extra
Bio Village
B NOVA 2
Biscottes complètes
Bio Village, Marque Repère
C NOVA 4
Brocolis surgelé bio
Bio Village, Marque Repère
A NOVA 1
Huile d'Olive Vierge Extra
Bio Village, Marque Repère
B NOVA 2
Coquillettes Bio
Bio Village, Marque Repère, Scamark (Filiale E. Leclerc)
B NOVA 1
Huile Vierge De Tournesol Bio Village
Bio Village, Marque Repère
C
Torsades complètes
Bio Village, Marque Repère
A NOVA 1
Tofu
Végé
A NOVA 3
Haché Vegetal
Marque Repere
A NOVA 4
Galettes riz complet
Bio Village, Marque Repère
B NOVA 3
Les p'tits croqs Epinards Mozzarella
Marque Repère,Leclerc,Notre Jardin
C NOVA 3