Barcode: 0883831200005
Natural Superseed Blend
by Holy Crap
Labels
no gluten
organic
vegetarian
no gmos
usda organic
vegan
canada organic
non gmo project
Available in
france, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 519.0 kcal |
| Fat | 29.6 g |
| of which saturated | 3.7 g |
| Carbohydrates | 48.1 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 25.9 g |
| Proteins | 18.5 g |
| Salt | — |
Ingredients
Ingrédients: *Chia, *Buckwheat,*Hulled hemp seeds. *Organic ingredient
Related Products
Cuida-t⁺ 8 Salsichas de Frango
Nobre
C NOVA 4
Nobre Cocktail Sausages
Nobre
NOVA 4
Cuida-t⁺ Fatias finas Peito de Peru
Nobre
A NOVA 4
Cuida-t⁺ Fiambre da Perna Extra Fatias Finas
Nobre
B NOVA 4
Salsichas Hot Dog
Nobre
D NOVA 4
Cuida-t⁺ Peito de Frango Fatias Finas
Nobre
C NOVA 4
Vegalia
Nobre
NOVA 4
Queijo de Cabra Fatiado
Nobre
D NOVA 3
Paio do lombo
Nobre
D NOVA 4
Chouriço com feijao branco
Nobre
B NOVA 4