Barcode: 9324127001117
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 0.3 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
NUTRITION INFORMATION Servings Per Package: 45 Serving Size: 1.5 g Average Quantity Average Quantity Per Serving Per 100 g Energy 1 kJ (0.3 Cal*) 99 kJ (24 Cal) Protein 0.0 g 0.0 g Fat, Total 0.0 g 0.0 g - Saturated 0.0 g 0.0 g Carbohydrate 0.0 g 0.0 g - Sugars 0.0 g 0.0 g Sodium 0.0 mg 0.0 mg Erythritol 1.5 g 98.8 g All specified values are based on theoretical calculations. Ingredients: Erythritol, Steviol Glycosides (1.2%). May be present: milk, soy.
Additives
e960
e968
Related Products in Sweeteners
Zucchero a velo vanillato
MaxiDì, Pastisserì
E NOVA 4
Zoetjes
Jumbo
NOVA 4
Italia Zuccheri 100% Italiano
Italia Zuccheri
E NOVA 2
lo zucchero
Italia Zuccheri, Italia Zuccheri Commerciale Srl
E NOVA 2
Zucchero grezzo di canna
Italia Zuccheri
E NOVA 2
Agave syrup
terra del sole
D NOVA 1
Zucchero bianco
Maxi
E
Zucchero du fior di cocco
E NOVA 2
Nostrano zucchero grezzo
Italia zuccheri
E NOVA 2
Sciroppo d'agave
Sunny via, Terra e Oro
D NOVA 1
Zucchero di cocco
E NOVA 2
Azúcar glas
Hacendado
E NOVA 2