Barcode: 0074958001976
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 357.0 kcal |
| Fat | 28.6 g |
| of which saturated | 17.9 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 28.6 g |
| Salt | 0.6 g |
Ingredients
Swiss cheese (pasteurized part-skim milk, cheese culture, salt and enzymes).
Related Products in Dairies
Buche poire chocolat
Nestlé
D NOVA 4
Beurre moulé Eleveurs Bretagne Demi sel extra fin 80%mg
Eleveurs De Bretagne, Les eleveurs de bretagne
E
Beurre de Bretagne
Le Gall
E NOVA 2
Camembert
Bons mayennais, Vaubernier
D NOVA 3
Beurre de Bretagne à la crème maturée demi-sel
Le Gall
E NOVA 2
St Moret
Fromarsac, Savencia, St Môret
D NOVA 4
Beurre Les Eleveurs de Bretagne 82% mat.gr extra fin doux
SILL
E
Beurre doux
Bons mayennais, Vaubernier
E NOVA 2
Beurre de Bretagne Doux
Le Gall
E NOVA 2
Beurre 1/2sel
Bon Mayennais, Bons mayennais
E NOVA 2
Beurre demi-sel
Bons mayennais
E NOVA 2
Beurre doux
Bons mayennais, Vaubernier
E NOVA 2