Barcode: 0021140031464
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 300.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 80.0 g |
| of which sugars | 36.7 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Corn syrup, pumpkin, water, pure cane sugar, light brown sugar, lemon juice, cinnamon, nutmeg, cloves, allspice.
Related Products in Sweeteners
Black Currant In Syrup
Cracovia
C NOVA 1
Sugar Free Syrup
Harris Teeter
B NOVA 4
Pure Cane Light Brown Sugar, Light Brown
Wegmans
E NOVA 2
Powdered sugar
E NOVA 2
100% pure maple syrup
D NOVA 3
Amber color genuine maple syrup
E NOVA 3
Cane sugar
E NOVA 2
Coconut sugar
E NOVA 2
Amber color genuine maple syrup
E NOVA 3
Dark color genuine maple syrup
E NOVA 3
Cassonade
Erstein
NOVA 2
Light brown sugar, light brown
E NOVA 2