Barcode: 0710917630626
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 357.0 kcal |
| Fat | 28.6 g |
| of which saturated | 17.9 g |
| Carbohydrates | 3.6 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 21.4 g |
| Salt | 1.7 g |
Ingredients
Pasteurized milk, cultures, red & green jalapeno peppers, salt, enzymes, annatto color
Related Products in Dairies
Extra sharp cheddar cheese, extra sharp cheddar
D NOVA 4
Raspberry greek nonfat yogurt, raspberry
A NOVA 4
Cream cheese spread
D NOVA 4
Whipped cream cheese spread, plain
D NOVA 4
Medium salsa con queso
D NOVA 4
Low-moisture part-skim mozzarella string cheese sticks
D NOVA 3
Evaporated milk
E NOVA 4
Provolone cheese
D NOVA 4
Parmesan fancy shredded cheese
E NOVA 4
Fat free evaporated milk
E NOVA 1
Sweetened condensed milk
E NOVA 3
Low-moisture part-skim mozzarella string cheese twists
D NOVA 3