Barcode: 8586017254923
Natural tofu
by Lunter
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 3
Categories
Available in
czech republic, slovakia
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 133.0 kcal |
| Fat | 8.0 g |
| of which saturated | 1.0 g |
| Carbohydrates | 1.8 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | 1.0 g |
| Proteins | 13.0 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
57 % _sójové boby_, voda, vápník.
Allergens
soybeans
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Carrefour Classic' Gingembre Moulu
Carrefour
NOVA 1
Carrefour Bio Pain d'Épeautre Chia
Carrefour BIO, Carrefour
C NOVA 4
Carrefour Bio Granola avec Quinoa
Carrefour BIO, Carrefour
C NOVA 4
Carrefour Extra Gran Ravioli Gorgonzola Dop
Carrefour
C NOVA 4
Ravioli epinard ricotta
Carrefour BIO
D NOVA 3
Carrefour Extra Gran Ravioli Ricotta e Funghi Porcini
Carrefour
C NOVA 4
Carrefour Bon Appétit! Sandwich Salade de Thon
Carrefour
C NOVA 4
Carrefour Extra Girasoli Mozzarella di Bufala e Pomodori Secchi
Carrefour
C NOVA 4
Carrefour FQC Champignons de Marne
Carrefour filiere qualite, Carrefour fqc
A NOVA 1
Muesli avec 30% fruit, graines & noix
Carrefour BIO, Carrefour
C NOVA 4
Carrefour Bio Granola au Miel
Carrefour BIO, Carrefour
C NOVA 4
Carrefour Extra Gran Ravioli Ricotta di Bufala e Origano
Carrefour
D NOVA 4