Barcode: 8586024421868
Natural Tofu organic
by Lunter
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 4
Labels
organic
eu organic
sk bio 002
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 146.0 kcal |
| Fat | 8.5 g |
| of which saturated | 1.3 g |
| Carbohydrates | 1.8 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | 1.0 g |
| Proteins | 15.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
57 % Soybeans, Water, Firming Agents: Calcium Chloride, Magnesium Chloride.
Allergens
soybeans
Additives
e509
e511
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Rapskernöl, kaltgepresst
Edeka, Edeka Gut & Günstig, Gut & Günstig
B
Sandwich Gurken
Edeka, Gut und günstig
NOVA 4
Sonnenblumenkerne geschält
Edeka
A
Kesselchips Sea Salt & Vinegar
Gut & Günstig
D NOVA 4
Reis Sirup
Edeka, Edeka Bio
E NOVA 1
Knusper Muesli
Edeka
D NOVA 4
Hafermahlzeit Porridge Klassik
Gut & Günstig
A NOVA 1
Porridge Baies
Gut & Günstig
A NOVA 4
KNUSPER MUSLI Heidelbeer Joghurt
Edeka
D NOVA 4
Gitter Chips
EDEKA
D NOVA 4
Gitterchips Sour Cream & Onion
Edeka
D NOVA 4
Knusper Müsli Honig-Nuss
Edeka
D NOVA 4