Barcode: 0071014511523
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 367.0 kcal |
| Fat | 26.7 g |
| of which saturated | 10.0 g |
| Carbohydrates | 3.3 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.8 g |
| Proteins | 23.3 g |
| Salt | 4.6 g |
Ingredients
Pork, sea salt, spices, water, dextrose, paprika, natural flavoring, garlic powder, oleoresin paprika, lactic acid starter culture.
Additives
e160c
Related Products in Meats And Their Products
Rinder Gulasch
Fittaste
C NOVA 3
Insektenburger
Bug Foundation
B NOVA 4
Cicken Nuggets
Rewe
C NOVA 4
Sikahirsch Hackfleisch
WildAF
A
Tafelspitz mit Meerrettichsauce
Fleischerei Balluff
D NOVA 4
Iss doch Wurscht Kürbis-Mango
Iss doch Wurscht
D NOVA 4
Chicken Tenders
JT Global Food
E NOVA 4
2 Croques Fromage
Auchan
D NOVA 4
Wildschwein Edelragout
wildAF
A
Pork Sausage
Violka
E NOVA 4
Schinkenwurst
frisch & günstig
E NOVA 4
Hähnchenbrust-Filetinos mit Currydip
D