Barcode: 9416892200021
Natural unsweetened yogurt base
by easiyo
Processing
NOVA 4
Labels
no added sugar
Available in
new caledonia
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 59.0 kcal |
| Fat | 1.7 g |
| of which saturated | 1.2 g |
| Carbohydrates | 6.2 g |
| of which sugars | 6.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 4.5 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
Extrait sec de lait (99 %) (émulsifiant (lécithine de soja)), cultures lactiques vivantes (L.bulgaricus, S.thermophilus, L.acidophilus).
Additives
e322
e322i
Related Products
HERRS jalapeno
Herr's
NOVA 4
INCAPARINA SABOR FRESA
INCAPARINA
C NOVA 4
Pâte feuilletée prête à dérouler
Osé Bio
E NOVA 3 Eco-Score C
Crostatine alla crema cacao
Balconi
E NOVA 4
Cuadrado decorado
Dulcesol
E NOVA 4
Био Прясно краве мляко 3,7%
Olympus
C NOVA 1 Eco-Score D
Palmeritas
Dulcesol
E NOVA 4 Eco-Score D
Crostatina all'Albicocca
Dolci del castello, Dolciaria Val D'Enza
E NOVA 4
Erdnuss Protein Riegel
Aldi Sports
NOVA 4
Yucatan Guacamole
Yucutan
B NOVA 4 Eco-Score C