Barcode: 76415876
Nectar de pamplemousse rose
by Granini
Processing
NOVA 3
Categories
Available in
france, switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 42.0 kcal |
| Fat | 0.2 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 9.3 g |
| of which sugars | 9.3 g |
| Fiber | 0.5 g |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | — |
Ingredients
Jus de pamplemousse rose à base de concentré, eau, sucre, pulpe de pamplemousse
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Tomato juice
B NOVA 3
100% fresh pressed apple juice, apple
C NOVA 1
100% Lemon Juice From Concentrate
B NOVA 3
Cranberry juice cocktail from concentrate
D NOVA 4
100% pineapple juice from concentrate fortified with vitamin c, pineapple
E NOVA 1
100% vegetable juice from concentrate with added ingredients, vegetable
C NOVA 4
100% apple juice from concentrate, apple
E NOVA 1
100% white grape juice from concentrate, white grape
E NOVA 1
Prune juice from concentrate
E NOVA 1
100% grape juice from concentrate
E NOVA 1
Grape cranberry juice cocktail from concentrate, grape cranberry
E NOVA 4
Magic stars, sweetened oat cereal with marshmallows, marshmallows
E NOVA 4