Barcode: 3448550000212
Nectar de peche 50% min
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 3
Labels
green dot
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 55.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 12.7 g |
| of which sugars | 11.8 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.4 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
pêche (50% minimum), eau, sucre.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Granola
Open Nature
C NOVA 4
Apple cinnamon multi-grain instant hot cereal, apple cinnamon
C NOVA 4
Open nature, original hummus
Open Nature, Glencourt Inc.
C NOVA 3
Vanilla almond & honey multi-grain instant hot cereal, vanilla almond & honey
C NOVA 4
100% black cherry juice from concentrate
E NOVA 1
Whole wheat hot dog buns, whole wheat
A NOVA 4
Maple brown sugar & pecans multi-grain instant hot cereal, maple brown sugar & pecans
B NOVA 4
100% cranberry juice
B NOVA 1
100% pomegranate juice from concentrate
Open Nature
E NOVA 1
Whole wheat sandwich buns, whole wheat
A NOVA 4
Whole grain white hot dog buns, whole grain white
Open Nature, Glencourt Inc.
C NOVA 4
Granola Dark Chocolate Hazelnut
Open Nature
D NOVA 4