Barcode: 3274490976269
Nectar de Pêche bio
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
organic
eu organic
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 50.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 12.0 g |
| of which sugars | 12.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Purée de pêche, eau, sucre de canne roux issu de l'agriculture biologique
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Traditional Fettuccini
Sunrise Deli
A NOVA 3
Beef Ravioli
Sunrise Creative Gourmet
C NOVA 3
TEA
Barry's Tea
B NOVA 1
Butternut Squash Fusilli
Sunrise Deli
C NOVA 4
Rotini
Sunrise Deli
C NOVA 4
Fusilli
Sunrise Deli
C NOVA 3
Outer Aisle, Cauliflower Sandwich Thins, Cauliflower
Asm/Advanced Sports Marketing Inc.
B NOVA 4
Roasted Red Pepper Linguini With Cayenne Pepper
Sunrise Deli
A NOVA 3
Barry's tea, irish breakfast tea
Barry's Tea
B
Outer Aisle, Pizza Crust, Cauliflower
Asm/Advanced Sports Marketing Inc.
B NOVA 4
Rotini
Sunrise Creative Gourmet
C NOVA 4
Garlic Basil Fusilli
Sunrise Deli
C NOVA 4