Barcode: 2700969000018
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 45.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 10.3 g |
| of which sugars | 9.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.4 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
purée de Pêche blanche, eau, Sucre acide citrique, antioxygène: acide ascorbique. Teneur en fruits : 55% minimum.
Additives
e300
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
100% whole wheat macaroni product, spaghetti
Food Club
A NOVA 1
Roasted & salted almonds, roasted & salted
Food Club
A NOVA 3
Enriched macaroni product, thin spaghetti
Food Club
A NOVA 1
Organic Quick Steel Cut Oats
Full Circle Market,Topco Associates Inc.
A
A fresh-cut blend of 50% organic baby spinach and 50% organic spring mix
A
Vanilla almond granola
Full Circle Market
C NOVA 3
Oat & honey granola
Full Circle Market, Topco Associates Llc
C NOVA 3
Freshly frozen super sweet whole kernel golden corn, super sweet
B NOVA 1
Penne Rigate
Food Club
A
Super sweet corn on the cob
B
Asian blend seasoned vegetables medley of cut broccoli, carrots, baby cob corn and sugar snap peas with an asian seasoning, asian blend
Topco Associates Inc.
A NOVA 4
Triple berry granola
Full Circle
C NOVA 3