Barcode: 3556001010144
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 48.5 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 11.5 g |
| of which sugars | 9.7 g |
| Fiber | 1.2 g |
| Proteins | 0.6 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
pulpe de pêche jaune 53%, eau, sucre, acidifiant :acide citrique, antioxydant : acide ascorbique
Additives
e300
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Minute Maid Orange
Minute Maid
C NOVA 1
Chilling coconut
AdeZ
D NOVA 4
Thé Glacé Bio au Thé Noir Infusé Saveur Framboise & Basilic
Honest, Honest Tea, The Coca-Cola Company
C NOVA 4
Fusetea Black Ice Tea
Fusetea
C NOVA 4
Sorprendete soia gusto delicatamente dolce
Adez
B NOVA 4
Honest Thé glacé bio saveur pêche & romarin
Honest
C NOVA 4
Fanta original
Fanta
NOVA 4
Infusion fruitée bio
honest
C NOVA 4
Sprite
Sprite
C NOVA 4
Mandorla
AdeZ
D NOVA 4
Favoloso riso
AdeS
E NOVA 4
Avena
Adez
C NOVA 4