Barcode: 8480013235804
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 28.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 6.5 g |
| of which sugars | 5.0 g |
| Fiber | 0.1 g |
| Proteins | 0.2 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sumo de ananás a partir de concentrado 50%, água, acidificante (ácido cítrico), antioxidante (ácido L-ascórbico), edulcorantes (sucralose e acesulfame K)
Additives
e300
e330
e950
e955
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Freeze Dried Fuji Apple Fruit Crisps
Great Value
D
Peppermint Bark Coffee Creamer
Great Value
D NOVA 4
Strawberry banana premium juice smoothie, strawberry banana
C NOVA 4
100% pure canola oil
B NOVA 2
Grren smootie
Great Value
E NOVA 4
Sliced New Potatoes
Great Value
B NOVA 3
Sweet cream coffee creamer
Great Value
D NOVA 4
Strawberry banana smoothie
Great Value
E NOVA 4
Coffee Creamer
Great Value
D NOVA 4
Pineapple Tidbits
Great Value
C NOVA 1
Cheddar sour cream
Walmart, Great Value
E NOVA 4
Mozzarella Style Shred
Great Value
C NOVA 4