Barcode: 3439495408652
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 49.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 12.0 g |
| of which sugars | 11.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Purée de poire (50%), eau, sucre, acidifiant: acide citrique, antioxydant: acide ascorbique
Additives
e300
e330
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Motion
Amita
C NOVA 1
Pulp free orange juice
NOVA 1
Zumo de coco
Amane
NOVA 4
ESSENTIAL NUTRITION ChocoKI - Achocolatado Vitaminado
ESSENTIAL NUTRITION ChocoKI
B NOVA 4
Organic Strawberry Lemonade
Grown Right
E NOVA 4
Apple juice from concentrate
Stamford Street
C NOVA 1
Spring Water
Shoprite
A
Bloody Mary Mix, Bloody Mary
Gary's
NOVA 4
Pineapple Banana Coconut Smoothie
By sainsbury's
D NOVA 1
Spicy Bloody Mary Mix, Bloody Mary
Gary's
NOVA 4
Seltzer
Bowl and Basket
B NOVA 1
Cranberry Flavored Fruit Juice Cocktail, Cranberry
Shoppers value
E NOVA 4