Barcode: 0069285251354
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 230.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 55.0 g |
| of which sugars | 32.0 g |
| Fiber | 4.0 g |
| Proteins | 1.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
fruit juice from concentrate (spring water, prune juice), ascorbic acid (vitamin c).
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Davert Quinoa-cup Mexikanisch, 65 GR Packung
Davert
C NOVA 3
Klassische Linsen-Suppe
Davert
Bulgur salat mit roten linsen
Davert
C NOVA 3
Noodle Brokkoli Käse Sauce
Davert
NOVA 3
Noodle Cup No. 7
Davert
NOVA 3
Soupe thaï aux lentilles et à la noix de coco
Davert
B NOVA 4
Happy Crunch coconut white choc
Davert
D NOVA 3
Happy crunch black & white chocolate
Davert
C NOVA 3
Susskartoffel curry
davert
D NOVA 3
Veggie Gyros
Davert
E
Potato-Cup Röstzwiebel
Davert
NOVA 3
Chili sin Carne
davert
E NOVA 3