Barcode: 3760096405048
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 35.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 8.5 g |
| of which sugars | 8.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.3 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
50% Rhubarbe, 42% eau, 8% sucre.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
365 everyday value, marmalade fruit spread, orange
365 Everyday Value, Whole Foods Market Inc.
D NOVA 4
Organic Root Vegetables, 16 oz
365,Whole Foods Market
A NOVA 1
365 everyday value, pollinator friendly almond butter, creamy
365 Everyday Value,Whole Foods Market Inc.
A NOVA 2
365 everyday value, fruit spread, strawberry
365 Everyday Value, Whole Foods Market Inc.
D NOVA 4
Fruit spread
D NOVA 4
Extra Wide Egg Noodles
365 Everyday Value, Whole Foods Market Inc.
A NOVA 1
Organic Vegetable Broth
365 Everyday Value,Whole Foods Market Inc.
B NOVA 4
365 everyday value, fruit spread, apricot
365 Everyday Value, Whole Foods Market Inc.
D NOVA 4
Raspberry fruit spread
365 Everyday Value, Whole Foods Market Inc.
D NOVA 4
Aloe vera juice drink
365 Everyday Value, Whole Foods Market Inc.
E NOVA 4
Wide egg noodles
A NOVA 1
Organic low sodium vegetable broth, vegetable
365 Everyday Value,Whole Foods Market Inc.
A NOVA 4