Barcode: 7898003541902
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 43.0 kcal |
| Fat | — |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 10.0 g |
| of which sugars | 10.0 g |
| Fiber | 0.5 g |
| Proteins | — |
| Salt | 7.3 g |
Ingredients
Água, açúcar, suco concentrado de tangerina, acidulante ácido cítrico, antioxidante ácido ascórbico, aroma natural de tangerina e corante natural INS 160 a (ii).
Additives
e300
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Tropicana Trop50 Farmstand Apple Juice 59 Fluid Ounce Plastic Bottle
Tropicana
D NOVA 4
Tropicana Trop50 Pineapple Mango Juice 59 Fluid Ounce Plastic Bottle
Tropicana
C NOVA 4
Pure Premium Orange Juice Grovestand Lots Of Pulp
Tropicana
C NOVA 1
Tropicana Trop50 Red Orange Juice 59 Fluid Ounce Plastic Bottle
Tropicana
D NOVA 4
Tropicana Twister Strawberry Kiwi Cyclone Juice Drink (6 - 10 Fluid Ounce) 60 Fluid Ounce 6 Pack Plastic Bottles
Tropicana
E NOVA 4
Tropicana Trop50 Raspberry Lemonade Juice Beverage 12 Fluid Ounce Plastic Bottle
Tropicana
C NOVA 4
Tropicana Trop50 Pomegranate Blueberry 12 Fluid Ounce Plastic Bottle Single
Tropicana
C NOVA 4
Tropicana Pure Premium Orange Strawberry Banana 12Z
Tropicana
D NOVA 4
Tropicana Farmstand 100% Fruit & Vegetable Juice Peach Mango Flavor 12 Fluid Ounce Plastic Bottle
Tropicana
E NOVA 4
Starbucks Skinny Caramel Macchiato Chilled Expresso Beverage 48 Fluid Ounce Plastic Bottle
Starbucks
C NOVA 4
Dole 100% Juice Pina Colada 59 Fluid Ounce Plastic Bottle
Dole
E NOVA 4
Tropicana Pure Premium 100% Orange Juice No Pulp 10 Fluid Ounce Paper Carton
Tropicana
C NOVA 1