Barcode: 7501055333844
Néctar Del Valle de mango
by del valle
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
made in mexico
Categories
Available in
mexico, spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 35.9 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 9.0 g |
| of which sugars | 8.0 g |
| Fiber | 0.5 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Agua, pulpa de mango, jugo de mango de concentrado 18%, azúcares, ácido cítrico, concentrado Del Valle sabor mango, estevia
Additives
e330
e960
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Brioche Roll Bread
Kuwait Flour Mills and Bakeries Co
D NOVA 4
معجون طمام
Khazan, خزان
Sweet and Sour Potato Crisps
Fico
E NOVA 3
White French Bread
Kuwait Flour Mills & Bakeries Co
D NOVA 4
Fettuccine
Kuwait Flour Mills & Bakeries Co. (KFMB)
NOVA 1
دقيق فاخر
Kuwait Flour Mills & Bakeries co.
C NOVA 1
Kdd pineapple
KDD
E NOVA 1
Whole Wheat Toast Bread
Kuwait Flour Mills
D NOVA 4
Macaroni No. 20
Kuwait Flour Mills & Bakeries Co. (KFMB)
A NOVA 1
Wheat Squared Toast
Kuwait Flour Mills & Bakeries Co
C NOVA 4
KDD Orange juice 180 ml
E NOVA 1
Potato crisps - sweet & sour flavour
Fico
E NOVA 4