Barcode: 6001240223239
Nectar fruit blend
by Ceres
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
no preservatives
Categories
Available in
rwanda
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 106.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 25.0 g |
| of which sugars | 25.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Purified water, Orange juice, Sugar, Mango purée, Vitamin C (E300), Citric acid (E330), Natural flavours. Minimum juice content: 50%
Additives
e300
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Whole potatoes
B NOVA 3
Mixed vegetables
A NOVA 4
Essential everyday, diced peaches, peach
Essential Everyday
C NOVA 4
Tropical fruit in light syrup
C NOVA 4
Sauerkraut
C NOVA 3
Mixed vegetables
A NOVA 3
Sliced carrots
A NOVA 1
Whole carrots
A NOVA 3
Sliced potatoes
B NOVA 3
Sliced carrots
A NOVA 1
Sliced Carrots
Essential Everyday
A NOVA 3
Mixed vegetables
A NOVA 1