Barcode: 8480017408921
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 39.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 9.5 g |
| of which sugars | 9.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.2 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Zumos y purés de frutas parcialmente a partir de concentrado (50%) (manzana, pera, naranja, piña, maracuyá, albaricoque, guayaba, mango, plátano), agua, azúcar, acidulante (ácido cítrico) y antioxidante (ácido ascórbico).
Additives
e300
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Rosabaya De Colombia, 10 Capsules De Café Force 6, Marque Nespresso
Nespresso
B
Nectar d'abricot
Iris
Jus de pomme
Iris
C NOVA 1
Cashew Cajou
B
Be Fruits : Pur Pomme
De la Région, Migros
C NOVA 1
Nespresso Roma
Nespresso
B NOVA 1
Ristretto
Nespresso
NOVA 1
Nectar d'abricot
Iris
E NOVA 3
Nespresso Vivalto Lungo
Nestlé, Nespresso
B NOVA 1
Shorle
Be Fruits, Migros
B NOVA 4
Nespresso Arpeggio
Nespresso
B
Jus de Pomme
be Fruits
C NOVA 1