Barcode: 3350033099401
Nectar Gourmand Poire
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 3
Labels
green dot
triman
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 60.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 14.0 g |
| of which sugars | 12.0 g |
| Fiber | 1.1 g |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Purée de poire williams 50% - eau - sucre - acidifiant : acide citrique - antioxydant : acide ascorbique.
Additives
e300
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Organic Cinnamon Harvest
Kashi
A NOVA 4
Petite Diced Tomatoes No Salt Added
Hunts, Hunt's
A NOVA 1
Organic Coconut Oil, Virgin
Nutiva
E NOVA 2
Dairy-Free Provolone Slices
Daiya
NOVA 4 Eco-Score C
Carapelli organic unfiltered extra virgin olive oil
Carapelli
B NOVA 2 Eco-Score E
Muesli crisp 4 noix
Chabrior
C NOVA 3 Eco-Score B
Coconut Oil Expeller-Pressed & Refined
La Tourangelle
E NOVA 2
Protein Pasta
Brami
A NOVA 1
Iberia, premium black beans
Iberia
A NOVA 3 Eco-Score B
Organic Fusilli Organic Pasta
Seggiano
A NOVA 1
Pinto beans
Iberia
NOVA 1
Gluten Free Granola
Bola
B NOVA 3