Barcode: 3262720381013
Nectar Goyave
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 3
Labels
no preservatives
green dot
no colorings
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 37.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.5 g |
| Carbohydrates | 9.0 g |
| of which sugars | 9.0 g |
| Fiber | 0.6 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Eau, purée de goyave, sucre
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Gala apples
A NOVA 1
Golden delicious apples
A NOVA 1
Golden delicious apples
A NOVA 1
Granny smith apples
A NOVA 1
Granny smith apples
A NOVA 1
Honeycrisp apples
A NOVA 1
Granny smith apples
A NOVA 1
Pink lady apples
A NOVA 1
Honeycrisp apples
A NOVA 1
Golden delicious apples
A NOVA 1
Sweet n' tart fuji apples
A NOVA 1
Pink lady apples
A NOVA 1