Barcode: 3559500000210
Nectar goyavier
by Albius
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 3
Labels
organic
eu organic
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france, reunion, france la reunion
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 52.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 10.0 g |
| of which sugars | 10.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Eau, purée de goyavier (35%), sucre de canne, antioxydant : acide ascorbique.
Additives
e300
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Assorted Flavors Happy Drinks, Assorted
Schnucks
C NOVA 4
Black Cherry Caffeine Free Sparkling Water Beverage, Black Cherry
Schnucks
C NOVA 4
Lemon Juice
Concord Foods
B NOVA 3
Papaya Nectar Juice, Papaya
Goya
E NOVA 4
Lemonade From Concentrate
Essential everyday
E NOVA 4
Light lemonade
Essential Everyday
NOVA 4
Passionfruit Basil Flavored Lemonade, Passionfruit Basil
Greenwise
E NOVA 4
Edit Natural Blood Orange Jalapeno Flavored Brewed Iced Tea, Blood Orange, Jalapeno
Publix
C NOVA 4
Energy rush
C NOVA 4
Freezable fun pops
Essential Everyday
E NOVA 4
Natural Spring Water
Culinaria
B NOVA 1
Lime juice
Italia Garden
B NOVA 1