Barcode: 8480000392831
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 49.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 11.2 g |
| of which sugars | 10.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.4 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sumo de laranja parcialmente proveniente de concentrado 50%, água, açúcar, polpa de laranja, acidificante (ácido cítrico) e vitamina C.
Additives
e330
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Fruity-Secco Mango 4er-Pack
Vinetti
NOVA 4
Cinnamon Cheerios Protein
General Mills
NOVA 4 Eco-Score D
Fruity-Secco Mango
Vinetti
NOVA 4
Oat Barista plant based
Vemondo
C NOVA 4 Eco-Score C
100% PUR JUS Pomme
Carrefour
C NOVA 1 Eco-Score A
100% pur jus POMME MANGUE
Carrefour BIO, Carrefour
C NOVA 1 Eco-Score C
JUS D'ORANGE avec pulpe 100% pur jus
Carrefour BIO, Carrefour
C NOVA 1 Eco-Score C
GINGER ALE CRANBERRY
CANADA DRY
E NOVA 4
Soda Mojito zéro* goût citron, citron vert et menthe
Auchan
C NOVA 4
MATERNE Gourdes Onctueux Végétal Vanille de Madagascar 4x85g
Lait, MATERNE
E NOVA 4
Organic Kombucha Lemonade
Remedy
C NOVA 4
100% pur jus Pamplemousse
Carrefour BIO, Carrefour
C NOVA 1 Eco-Score D