Barcode: 8480017149121
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 28.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 6.1 g |
| of which sugars | 4.9 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.2 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Puré de pera (50%), agua, acidulante (ácido cítrico), antioxidante (ácido ascórbico), edulcorantes (acesulfamo K, neohesperidina DC).
Additives
e300
e330
e950
e959
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Haricots Verts
Casino
A NOVA 3 Eco-Score B
Jus de citron jaune à base de concentré
Siracuse, Siracuse France
B NOVA 3 Eco-Score E
Creamy Peanut Butter
Peanut Delight
C NOVA 4 Eco-Score D
Soft White
Hovis
C NOVA 4 Eco-Score A
NATURAL INGREDIENTS LIGHTER
FLORA
C NOVA 4 Eco-Score B
Basmati micro rice
Asda
B NOVA 3 Eco-Score E
Purée de pommes sans sucres ajoutés
Paquito
A NOVA 1
Amandes effilées
Vahine
B NOVA 1 Eco-Score E
Flax seed
Great Value
A NOVA 1 Eco-Score D
Pâte brisée
Carrefour BIO, Carrefour
D NOVA 4 Eco-Score B
Italian Style Classico Thick Slice White Bread
Villaggio
C NOVA 4 Eco-Score B
Orange Juice
Simply Orange
C NOVA 1 Eco-Score D