Barcode: 6191534802100
Nectar Mango
by délice
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
fsc
fsc mix
Categories
Available in
mali, tunisia
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 47.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 11.7 g |
| of which sugars | 11.5 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
water, mango puree concentrate, sugar, acidity regulator: citric acid, anti-oxygen: ascorbic acid, natural flavor
Additives
e300
e330
e948
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Chancapiedra Stonebreaker
Hanan
CLEAR MIND
BREW DR. KOMBUCHA
C NOVA 3
Vanilla Chai
pukka
NOVA 4
Korean Red Ginseng Drink
CheongKwanJang
E NOVA 4
Coconut Caramel
Chameleon Cold Brew
C NOVA 4
Organic Sport Energy Drink
Nooma
E NOVA 4
Tropsicle energy
C NOVA 4
Cashew for coffee
Plant Veda
E NOVA 4
Raspberry peach energy water
Karma
B NOVA 4
Frog Fuel Ultra Energized
Frog Fuel
E NOVA 4
Drinking chocolate 65% golden dark
Cacoco
NOVA 3
Energy Water Blueberry Watermelon
Karma
B NOVA 4