Barcode: 8480000391322
Néctar mango
by Hacendado
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
no added sugar
Categories
beverages and beverages preparations
plant based foods and beverages
beverages
plant based foods
fruits and vegetables based foods
fruits based foods
plant based beverages
fruit based beverages
fruits
juices and nectars
fruit nectars
tropical fruits
fruit juices
mangoes
mango nectars
zumos y nectares
Available in
spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 17.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 4.1 g |
| of which sugars | 3.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.2 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Agua, puré de mango (30%), acidulante: ácido cítrico, edulcorantes: sucralosa y acesulfamo K, vitaminas A, C y E y aromas
Additives
e330
e950
e955
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
McDonald's, McCafe Mango Pineapple Smoothie, Small
McDonald's
E
Radler Izotonic
Union
Red Robin, Canyon Road White Zinfandel, 6 Oz
Red Robin
C
Multi Sola
Sola
E
Radler grenivka
Union
NOVA 4
Dvojni C
Fructal
E NOVA 4
Dunkin' Donuts, Sweet Tea, Blueberry, Large
Dunkin' Donuts
B
Perkins, Copa Chardonnay
Perkins
C
Marelica
fructal
E NOVA 4
Sola Ice Tea
Sola
E NOVA 4
Dvojni C
Fructal
E NOVA 4
LongHorn Steakhouse, Chocolate Milk
LongHorn Steakhouse
E