Barcode: 3559500000111
Nectar mangue/passion
by Albius
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 3
Labels
organic
eu organic
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france, reunion, france la reunion
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 56.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 12.0 g |
| of which sugars | 12.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Eau, purée de mangue (20%), purée de passion (10%), sucre de canne, antioxydant : acide ascorbique.
Additives
e300
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Chuckie 180mL
Nestlé
E NOVA 4 Eco-Score E
Apple
PowerKing
E
IJskoffie Cappuccino Proteïne
Albert Heijn
C NOVA 4
DIET GREEN TEA MIXED BERRY
LIPTON
C NOVA 4
Haferdrink Naturell ungesüßt
BioBio, Netto MD
C NOVA 3
Mocha Cappuccino Coffee Beverage
Bolthouse Farms
E NOVA 4
Cola Classic
River
E NOVA 4
Drinkyoghurd Aardbei Kers
Picnic
NOVA 4
Chai Latte Sweet India - Typ Schoko
Krüger
E NOVA 4
Aquintéll Lemon (Mineralwasser mit Zitronenaroma)
Deutsche Sinalco GmbH Markengetränke & Co. KG
B NOVA 4
AQUA Wellness Pfirsichgeschmack
AQUA Wellness,Darguner Brauerei
C NOVA 4
Succo zuegg zenza pestici pesca
Zuegg
E NOVA 3 Eco-Score D