Barcode: 3596710355624
Nectar multi-fruit
by Auchan
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
organic
eu organic
non eu agriculture
eu agriculture
eu non eu agriculture
fr bio 01
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 50.0 kcal |
| Fat | 0.3 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 12.0 g |
| of which sugars | 11.8 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.6 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Jus de fruits à base de jus concentrés, de jus et de purées de fruits (orange*, pomme*, ananas*, pamplemousse*, raison*, abricot*, banane*), eau, sucre*. * biologiques
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Yosa Protein Berry Mix
Fazer
B NOVA 4
Aito kaurajuoma barista vanilla
Fazer
E NOVA 4
Fazer Yosa oat snack stawberry banana
Fazer
B NOVA 4
Oat snack mango
FAZER NORWAY AS
B NOVA 4
Pan Suola
Pan Suola
NOVA 4
Siemennäkkileipä, Kaura&Chia
Rosten
D NOVA 3
Kauravälipala metsämarja
Yosa,Fazer
B NOVA 4
Myslileipä
Rosten
D NOVA 4
Oat-based dessert with raspberry
Fazer
C NOVA 4
Barista kaurajuoma
Fazer,Fazer Aito
D NOVA 4
Aito kauraherkku mango
Fazer,Aito
C NOVA 4
Yosa Greek style Natural
Yosa
C NOVA 4