Barcode: 26055336
Nectar multifruits
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
organic
eu organic
fsc
no added sugar
ab agriculture biologique
fsc c081801
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 40.0 kcal |
| Fat | 0.2 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 9.1 g |
| of which sugars | 8.7 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.3 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Jus de fruits à base de concentrés et de purées de fruits 75% (orange, raisin, pomme, mangue, banane, ananas), eau.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Pain Azyme Froment Paul Heumann
PAUL HEUMANN
A NOVA 1
Tartines - pain azyme bio. Petit épeautre sésame et sel
Heumann
C
Pain azyme
PAUL HEUMANN
A NOVA 1
Le Sablés à l'avoine Graines de lin
Biscuiterie de l'Abbaye
D NOVA 4
Pain Azyme Sarrasin et Epeautre
PAUL HEUMANN
A NOVA 1
Haricots verts tres fins
Monoprix Bio
A NOVA 1
Pain azyme au froment
Paul Heumann
A NOVA 1
Petit Pain Azyme bio Châtaigne
PAUL HEUMANN
A NOVA 1
Pain Azyme CROUSTIA Son&Farine Complète Paul Heumann
PAUL HEUMANN
A NOVA 1
Pain azyme
Paul heumann
A NOVA 1
Pain azyme son & farine complète
Paul Heumann
A NOVA 1
Pain Azyme petit epeautre
Paul Heumann
A NOVA 1